FOTOVOLTAİK ÖZ TÜKETİM | Tek bir euro bile yatırım yapmadan evde güneş panelleri: bu, bunu başarabileceğiniz çığır açıcı modeldir

achievable

New member
O fotovoltaik öz tüketim birkaç yıl yaşadı gerçek patlama. 2022, %108 büyüme, Tarihi bir olaydı. Bu veriler, diğer nedenlerin yanı sıra, aşağıdaki gibi Avrupa yardımlarının gelmesiyle de desteklendi: Gelecek nesil ve elektrik fiyatındaki artış. Aileler her şeyden önce mağduriyetin azaltılmasını istedi. fatura Ulaşılan tarihsel fiyatlar Ve? son 25 yılda üç katına çıktıözellikle konuyla ilgili olarak vergiler ve elektrik sistemi bakım maliyetleri (Toplam maliyetin %55'i).

Verilere göre İspanyol Fotovoltaik Birliği (UNEF), 2023'te kuruldular 1.706 MW yeni fotovoltaik güç. Yani fotovoltaik öz tüketim kalıcıdır. Ancak sektör hesaplamalarına göre İspanya'da güneş enerjisi kurulabilen 5,13 milyon konut bulunuyor ve çatıların yalnızca %8'ine ulaşıldı.

Ancak patlama başladığından bu yana tüketicilerin kendilerine en çok sorduğu soru, gerçekten Güneş panelleri kurmak karlıdır.

2024'te eve güneş panelleri kurmak karlı mı?

Bir öz tüketim tesisinin karlılığı son yıllarda üç temel sütuna bağlı olmuştur: sübvansiyonlar, pillerin kurulumu ve fazlalıkların fiyatı. Birincisi çok sayıda prosedür içeriyor ve kimse bunları sigortalamıyor, ikincisi yüksek maliyetli ve yaklaşık 10 yıllık kullanım ömrüne sahip ve son olarak fazlalıklar değişken ve mevcut gibi fiyatların düştüğü bir dönemde tazminat az.

“Güneş panellerinin karlılığı olumlu kalsa da yatırımın geri dönüş süresi bir miktar uzadı. Bu değişim esas olarak elektriğin düşük fiyatından ve enerji fazlalarının telafisinin düşük olmasından kaynaklanıyor” diye açıklıyorlar. AKŞAMA Avrupa'da benzersiz bir model öneren güneş enerjisi hizmeti: yatırım gerektirmeyen fotovoltaik öz tüketim tesisleri ve bir Elektrik faturasında %30'a varan tasarrufla istikrarlı oran.

EVEON ile fotovoltaik öz tüketim kurulumuna tek bir euro bile yatırım yapmanıza gerek yok / Arşiv

Tek bir euro bile yatırım yapmadan fotovoltaik öz tüketimi

EVEON'un bir parçası Engel Enerjimerkezi bulunan bir grup Barbera del Valles olduğundan daha fazlasını biriktirir Kişisel tüketime yönelik 10.000 güneş enerjisi kurulumu. Yeni hizmeti çığır açıcıdır çünkü fotovoltaik öz tüketime katılırken ana zorluklardan birini çözmektedir: ilk yatırım.

Bu şirket şunları sunuyor: fotovoltaik santralin kurulumu ve bakımı Ve verimli bir ışık tüketimi hizmeti yönetim yazılımınız tarafından kontrol edilir Kendi pazarlama şirketiyle sunulan istikrarlı fiyat. Kısaca: müşteriler her ay aynı parayı ödüyorlar, Faturanın %30'una kadar tasarrufgüneş panelleri ve pillere yatırım yapmak zorunda kalmadan çünkü kurulum EVEON'dandır.

Ve hayır, diğer şirketlerin sunduğu gibi bir kiralama hizmeti ya da finanse edilen bir satın alma modeli değil. Kullanıcı güneş panellerini satın almıyor. Ancak uzun vadede istediğiniz buysa, bu mümkün abonelikten çık ve evet, kurulumu o andaki kalan fiyata satın alın.

Güneş panellerinin bakımı

EVEON, bu tür kurulumun en önemli yönlerinden biri olan güneş enerjisi santralinin bakımını da ücretine dahil etmektedir. Seninle ilgileniyorlar 25 yıl boyunca bakım ve güncellemeşu durumda olacağı gibi pil değiştirme4.000 Euro'dan başlayan ve yaklaşık 10 yıllık faydalı ömrü olan.

Bir operatör çatıya güneş enerjisi santrali kuruyor

Bir operatör çatıya güneş enerjisi santrali kuruyor / Kiralık

Basitleştirilmiş elektrik faturası

EVEON modelinin bir diğer önemli yönü de elektrik faturası basitleştirildi. Güneş olsun, fazlalıkların bedeli olsun, hep aynı parayı ödersiniz. Oran, TÜFE'deki artışa göre güncellenmektedir. Sadece bu değil, bu ücret müşteriyi istismardan korur Serbest piyasa elektrik tedarikçilerinin faturanın sabit kısmında yaptıkları artış, her KW sözleşmeli güç için talep ettikleri marjın dört ile çarpılması gibi. Tüketiciler ve Kullanıcılar Organizasyonu (OCU).

Engel Enerji'nin güneş enerjisi hizmeti aynı zamanda enerjinin optimum kullanımını sağlar. EVEON, uzmanlardan oluşan bir ekibe ek olarak Verileri analiz eden ve tesislerdeki güneş enerjisi yönetimini optimize eden özel yazılım. Son faturanın kaydedilmesinde gerçekten önemli bir rol oynayan bir şey.

% 100 öz tüketim gerçekten zordur. Ama kullanımıyla fiziksel pillerEVEON'da olduğu gibi, %60'a ulaşılabilir. İşte bu noktada servis yazılımı devreye giriyor, çünkü tüketimi maksimuma kadar optimize ediyor, böylece şebekeden elde edilen enerjinin %40'ı tasarrufun korunmasına olanak sağlıyor.

Gerçekten sürdürülebilir bir çözüm

“Müşterilerimize enerji geçişinde, onlara gönül rahatlığı, istikrar ve faturanın %30'una varan tasarruf sağlayan yeşil bir öz tüketim hizmetiyle eşlik etmek istiyoruz” diye açıklıyor. Daha Fazla, Şirketin Kurumsal Direktörü. İle AKŞAMŞirket, ülke genelindeki evlere fotovoltaik santral kurulumu için yatırım fonundan önümüzdeki iki yıl içinde 100 milyon Euro'ya kadar yatırım yapacak.

“EVEON, enerji alım satımını en verimli şekilde yönetme ihtiyacına yanıt veriyor. Bu, fotovoltaiklerin müşterilere gerçek tasarruf sağlamasını ve piyasa dalgalanmalarından bağımsız olmasını sağlayan profesyonel bir enerji yönetimi hizmetidir” diyor Mas.